قیمت قطعی معاملات آپارتمان در غرب تهران+جدول

آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده واحدهای مسکونی در مناطق غربی تهران طی دی ماه ۹۶ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

ادامه

قیمت آپارتمان در منطقه ستارخان +جدول

هر مترمربع آپارتمان در خیابان شهید استوار با عمر ۱۶ ساله بنا متری ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده به طوری که برای خرید یک واحد ۹۸ متری به سرمایه ۴۰۷ میلیون تومانی نیاز است.

ادامه

وزیر حاشیه‌ساز دولت:خبرنگاران دنبال فیل هوا کردن هستند

وزیر راه و شهرسازی با این ادعا که طرح مسکن مهر قیمت زمین در کشور را ۷۶۰ درصد و قیمت مسکن را ۵۰۰ درصد افزایش داد خبرنگاران را مورد انتقاد قرار داد و گفت: قیمت زمین از سال ۹۲ تا ۹۵ صفر درصد رشد داشت.

ادامه

مسکن در نیمه اول امسال ۳۸۰ هزار تومان گران شد+ جدول

آمارهای بانک مرکزی از گرانی ۳۸۰ هزار تومانی هر مترمربع مسکن در تهران در نیمه اول امسال خبر می‌دهد تا اشتباه بودن سیاست‌های عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بیش از گذشته نمایان شود.

ادامه

افزایش تمایل به زندگی لاکچری/ دلیل رشد معاملات، مسکن فرهنگی است

فعالان بازار مسکن معتقدند رونق نسبی خرید و فروش آپارتمان‌های لوکس به تغییر فرهنگ مردم و تمایل آنها به داشتن زندگی لاکچری بازمی‌گردد و ارتباط با سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن ندارد.

ادامه

حدود ۱۹ میلیون بد‌مسکن در کشور وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی می گوید: حدود ۱۹ میلیون بد‌مسکن در کشور وجود دارد؛ از ۵۹ میلیون نفر جمعیت شهری در کشور حدود ۳۵ درصد وضعیت مسکن خوبی ندارند.
وی گفت: ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، آدم‌ها را نمی‌شود از زمان و مکان گذشته خود جدا کرد و نتیجه جدا کردن انسان‌ها از زمان و مکان گذشته خود حاشیه‌نشینی می‌شود.

ادامه

رکوردهای آخوندی کامل شد+جدول

بانک مرکزی از سقوط سرمایه‌گذاری خصوصی در بخش مسکن خبر داد؛ این آمار در کنار نزول چهار ساله ارزش افزوده مسکن، به منزله عملکرد عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی است.

ادامه

چه عواملی موجب رکود در بازار مسکن شده است؟

بیش از چهار سال است که از رکود مسکن می گذرد. دولت یازدهم با طرح افزایش تسهیلات مسکن سعی کرد تا به بازار کساد مسکن رونق دهد اما از این طرح استقبال چندانی نشد و طرح دولتی ها با شکست رو به رو شد.

ادامه

مسکن در دولت یازدهم متری یک میلیون تومان گران شد+ نمودار

بازار مسکن در ۴ سال گذشته با سقوط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساخت و ساز، نیمه‌کاره ماندن مسکن مهر، رشد منفی و تحمیل گرانی مسکن و اجاره‌بها به مردم بوده است.

ادامه

علت شکست پیش‌بینی‌های بازار مسکن

در حالی که برخی کارشناسان از آینده ای خطرناک و مبهم برای بخش مسکن سخن می‌گویند، اما برخی کارشناسان نیز اعتقاد دارند که باید اجازه داد بازار به تدریج ثبات در عرضه و تقاضای مسکن را تجربه کند.

ادامه