آیا عملکرد معاونت اقتصادی ریاست جمهوری قابل دفاع است؟

اظهار نظر اخیر محمد نهاوندیان مبنی بر دفاع از عملکرد معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و اینکه”آثار تصمیمات این معاونت آرام آرام در اقتصاد ایران نمایان می‌شود” با واکنش کنشگران و صاحب نظران اقتصادی روبه رو شد.

ادامه

دولت در حوزه مدیریت اقتصادی و سیاسی فاقد انسجام است

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران، با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت دوازدهم گفت: دولت در حوزه مدیریت اقتصادی و سیاسی، فاقد انسجام است.

ادامه

درباره معیشت مردم رفراندوم برگزار کنید /به‌جای حاشیه‌سازی، اقتصاد کشور را سامان دهید

آیت الله العظمی نوری همدانی نسبت به سخنان اخیر برخی مسئولان واکنش نشان داد و گفت: اگر هوس برگزاری رفراندوم دارید، در خصوص معیشت مردم رفراندوم برگزار کنید.

ادامه

شریعتمداری: تمام اقدامات دولت محرمانه است

مدیرمسوول روزنامه کیهان گفت: برجام، قرارداد‌های نفتی و بسیاری از امور دولت محرمانه است و هر کاری می‌شود، به‌طور مستمر اعلام می‌کنند محرمانه است؛ اما همین افراد دائم شعار شفافیت سر می‌دهد.

ادامه

«اقتصاد» و تَکرار وعده های انتخاباتی دولتِ اعتدال

«رئیس دولت”تدبیر و امید” در حالی دیگران را مقصر معرفی می کند که در آوردگاه انتخابات سال ۹۲ با کلکسیونی از وعده ها با مردم سخن گفته بود.»

ادامه

گفت‌وگوی تلویزیونی روحانی با مردم

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: اعضای کابینه از رئیس جمهور خواستند نظرات خوبی را که برای ایجاد تحول، نشاط و شغل در جامعه دارند با مردم در میان بگذارند، بنابراین، احتمالاً اواسط هفته آینده وی با مردم سخن خواهد گفت.

ادامه

سیاست‌های اقتصادی ناموفق بوده /لیبرالها به اسم «حق اعتراض خیابانی» کلاه مردم را برمی‌دارند

دبیری ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با بیان اینکه بهبود معیشت که مقام معظم رهبری بویژه از اول دولت قبل و دولت فعلی بر آن تاکید دارند، خواست مردم است، گفت: سیاست‌های دولت در امر اقتصادی ناموفق بوده و باید این موضوع ریشه‌یابی شود که چرا ناموفق بوده است.

ادامه

سیاست دولت عامل بیکاری و تعطیل شدن کارگاه ها شده است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: فشاری که اکنون از سوی بیمه برای تعطیلی کارگاه ها اعمال می شود از ایجاد بیکاری خیلی بیشتر است؛ سیاست ها و آئین نامه های دولت عامل بسیاری از بیکاری ها و تعطیل شدن کارگاه ها شده است.

ادامه

آیا زمان «تدبیر» برای حل مشکلات اقتصادی مردم فرا نرسیده است؟

“دولتمردان باید در مقابل عملکرد چندساله خود در بهبود وضع اقتصادی پاسخگو باشند اما در هفته های اخیر با موضوعات انحرافی، توپ مشکلات را به زمین این و آن پاس می دادند.”

ادامه