صدای خرد شدن استخوانها زیر چرخ دنده های گرانی

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری تصریح کرد: مسئولان اجرایی در مصاحبه های رسانه ای می گویند منظور ما از تورم این است که به یک نسبت قابل قبولی گران می شود؛«شرم هم نمی کنند». حرف آنها اهانت به شعور مردم است.

ادامه

برخی آمارهای اقتصادی دولت شبیه شوخی است

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا تصریح کرد: زمانی که پایان سال ۹۵، رشد اقتصادی ۳ درصد مطرح می‌شود و از آن طرف سه ماه ابتدایی سال ۹۶ هم که توام با مبارزات انتخاباتی است اعلام میشود رشد اقتصادی ۷ درصد است، به نظرم این اعداد بیشتر به شوخی شباهت دارد تا واقعیت!

ادامه

سیاست دولت عامل بیکاری و تعطیل شدن کارگاه ها شده است

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: فشاری که اکنون از سوی بیمه برای تعطیلی کارگاه ها اعمال می شود از ایجاد بیکاری خیلی بیشتر است؛ سیاست ها و آئین نامه های دولت عامل بسیاری از بیکاری ها و تعطیل شدن کارگاه ها شده است.

ادامه

رکود و نظارت ضعیف میرداماد معوقات بانکی را تکان داد

کارشناسان معتقدند بانک مرکزی نمی‌تواند به خوبی بر بانک‌ها نظارت کند و از طرف دیگر بانک‌ها نیز خود را مقید به رعایت شرایط اعطای تسهیلات، اعتبار‌سنجی تسهیلات‌گیرنده و نظارت بر مصرف صحیح وام نمی‌دانند.

ادامه

افزایش ۱۰درصدی حقوق کارمندان و کارگران در ۹۷

سخنگوی دولت با اشاره به ابلاغ بخشنامه بودجه سال ۹۷ گفت:ما برای سال آینده رشد بدون نفت ۷ تا ۸ درصد را پیش بینی کردیم و نیز تعیین کردیم که با این میزان چقدر رشد اشتغالزایی خواهیم داشت.

ادامه

تبیین سه پیشنهاد برای تحول در نظام اقتصادی

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در اروپا و آمریکا هنوز به تولید کنندگان صنعتی یارانه پرداخت می شود؛ ماهم می توانیم این سیاست (پرداخت یارانه) را به بخش صنعتی موثر اختصاص دهیم.

ادامه

تورم بزرگ در راه است!

ساختار خاص سرمایه داری دولتی در اقتصاد ایران، باعث شده تا با اولین جرقه های تورمی، دولت ها گام در مسیر اصلاح قیمت ها در جهت افزایش، بگذارند و کسری های احتمالی را از محل عایدی ناشی از کالاهای انحصاری در دست دولت تامین کند.

ادامه

ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت اقتصادی

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین: نقدینگی کشور که امروز بالغ بر ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان است نشان می دهد رکود بی سابقه اقتصادی حاکم شده و واحدهای تولیدی یکی پس از دیگری تعطیل و گردش فعالیت های اقتصادی متوقف یا به کندی صورت می گیرد.

ادامه

تورم تیرماه ۷.۶ درصد شد/شاخص نقطه به نقطه به ۸.۹ درصد رسید

مرکز آمار ایران، تورم تیرماه را ۷.۶ و تورم نقطه به نقطه را ۸.۹ درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل ۰.۵ واحد درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ادامه