آیا عملکرد معاونت اقتصادی ریاست جمهوری قابل دفاع است؟

اظهار نظر اخیر محمد نهاوندیان مبنی بر دفاع از عملکرد معاونت اقتصادی ریاست جمهوری و اینکه”آثار تصمیمات این معاونت آرام آرام در اقتصاد ایران نمایان می‌شود” با واکنش کنشگران و صاحب نظران اقتصادی روبه رو شد.

ادامه

مسیر قیمت ارز نزولی شد

نزدیک به یک ماه است که وضعیت بازار ارز با بحران مواجه شده و دلاری که در بازار با قیمتی در حدود ۳۸۰۰ تومان معامله می شد، به یکباره به مرز ۵ هزار تومان رسید تا یکی دیگر از وعده های دولتی ها برای ثبات بازار ارز و سکه نیز محقق نشود.

ادامه

آثار تصمیمات معاونت اقتصادی رئیس جمهور، آرام آرام در اقتصاد ایران نمایان می‌شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور، با بیان اینکه این معاونت به تازگی کار خود را شروع کرده و به تدریج در حال تعریف پروژه‌ها است، گفت: از این پس، آثار تصمیمات آن ، آرام آرام بروز خواهد کرد

ادامه

مجلس وعده یارانه‌ای رئیسی و قالیباف را تأیید کرد

مجموع درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۷، ۹۸ هزار و ۸۳۴ میلیارد تومان می‌شود که با این رقم به راحتی می‌توان یارانه افراد را دو تا سه برابر کرد.

ادامه

دولت در حوزه مدیریت اقتصادی و سیاسی فاقد انسجام است

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران، با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت دوازدهم گفت: دولت در حوزه مدیریت اقتصادی و سیاسی، فاقد انسجام است.

ادامه

دلار در عرض دو ماه ۲۵ درصد گران شده است/ هر ایرانی برای حفظ سطح درآمد خود مجبور است ۲۵ درصد بیشتر از دو ماه قبل خود کار کند

کارشناس ارشد اقتصادی گفت: مدیریت پولی و ارزی کشور بازی خطرناکی را شروع کرده است. اکنون پدیده‌ای در کشور شکل گرفته که تجربه آن را در دولت‌های نهم و دهم داشته‌ایم و استمرار و تکرار آن جای تعجب دارد. دولت باید هرچه سریعتر برای مدیریت تقاضا وارد عمل شود.

ادامه