عملکرد اقتصادی دولت رضایت بخش نیست؛حل مشکلات اقتصادی نیاز به “طرح نو” دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه عملکرد اقتصادی دولت رضایت بخش نیست، اشتغال را کلیدی‌ترین موضوع کنونی در کشور دانست و تصریح کرد: اگر قرار باشد در کنار هم قرار بگیریم و همبستگی و هم‌افزایی برای مقابله با بیکاری داشته باشیم، باید صحیح‌ترین راه را انتخاب کنیم.

ادامه

ارائه آمار اشتغال به سبک معاون اول/ ایجاد ۱.۵میلیون شغل در ۶ماه؟!

جهانگیری دیروز در حالی از ایجاد ۱.۵میلیون فرصت شغلی در شش ماهه اول امسال خبر داد که به گفته وزیر کار، از تابستان ۹۵(از تیر۹۵) تا تابستان ۹۶ (پایان خرداد ۹۶) جمعا ۷۰۰هزار شغل ایجاد شده است.

ادامه

سپاه پاسداران برای بهبود معیشت و اشتغال‌زایی در کشور جهاد می‌کند

فرمانده سپاه پاسداران گفت: موضوع خدمت رسانی به مردم و تلاش در راستای اقتصاد مقاومتی، معیشت و اشتغال‌زایی یک جهاد بسیار مهم و تعیین کننده در کنار جهاد سیاسی، فرهنگی و امنیتی است که سپاه پاسداران مشغول آن است.

ادامه

تغییر رویکرد کلان اقتصاد از تولید به اشتغال/ رونمایی از فرمانده جدید اقتصادی دولت؟

به نظر میرسد در دولت جدید، رئیس جمهور تصمیم گرفته بار اعمال سیاستهای اقتصادی را از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، در کمال تعجب به وزارت کار منتقل کند.

ادامه

آمار اشتغال دولتی ها روز به روز آب می رود

رئیس جمهوری در شهریور ماه جاری در دیدار اعضای هیات دولت دوازدهم با رهبر معظم انقلاب اسلامی در گزارشی از اقدامات دولت یازدهم و برنامه‌ها و اهداف دولت دوازدهم، گفت: هدف اول دولت دوازدهم حل مشکل بیکاری است و تلاش می‌کنیم سالانه بیش از ۹۰۰ هزار شغل ایجاد شود.

ادامه

رونمایی از سیاست جدید اشتغالزایی دولت/اشتغال انتخابی در دستور کار

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز برنامه دولت برای اشتغالزایی خبر داد و گفت: اشتغال انتخابی، سیاست جدید دولت در حوزه اشتغالزایی خواهد بود.

ادامه

ابراز تعجب از ادعای دولت مبنی بر ایجاد ۷۰۳ هزار اشتغال جدید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ادعای دولت مبنی بر ایجاد ۷۰۳ هزار اشتغال جدیدابراز تعجب کرد و گفت: ایجاد اشتغال جدید باید منجر به صدور دفترچه‌های بیمه‌ای بشود که اشتغال جدید را تعریف کرده باش

ادامه

ساماندهی قراردادهای موقت

احمد مشیریان “معاون وزارت کار و امور اجتماعی” با بیان این که بحث قراردادهای موقت بحثی است که از دیرباز ذهن جامعه کارگران را به خود مشغول کرده است و یکی از مباحثی بوده است که کارگران نسبت به آن حساسیت داشتند، گفت: امروز از سامانه جامع روابط کار رونمایی کردیم.

وی اعلام کرد: این سامانه جامع ۳۲ نرم‌افزار خواهد داشت؛ یکی از آنها این است که کارفرمایان با مراجعه به آن می‌توانند قراردادهای کارگران را ثبت کنند.

ادامه

سهم هر بخش اقتصادی از جذب فارغ‌التحصیلان چقدر است؟

در قالب طرح کارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی جذب ۱۵۰ هزار نفر در سال ۹۶ هدفگذاری شده است که به تازگی سهم هر بخش اقتصادی از جذب نیروی کار در قالب این طرح مشخص شده است.

ادامه