قائم مقام آخوندی: مشکلات مسکن مهر هیچ ربطی به ما ندارد

احمد اصغری مهرآبادی گفته که این حوزه، به جز مدیریت اتمام طرح‌های بلامعارض مسکن مهر درخصوص پروژه‌های دارای معارض هیچگونه تکلیفی نداشته و پاسخگو نیست.

ادامه

وزیر حاشیه‌ساز دولت:خبرنگاران دنبال فیل هوا کردن هستند

وزیر راه و شهرسازی با این ادعا که طرح مسکن مهر قیمت زمین در کشور را ۷۶۰ درصد و قیمت مسکن را ۵۰۰ درصد افزایش داد خبرنگاران را مورد انتقاد قرار داد و گفت: قیمت زمین از سال ۹۲ تا ۹۵ صفر درصد رشد داشت.

ادامه

آخوندی: علاقه‌مندیم به اروپایی‌ها امتیاز بدهیم

وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد پرداخت وام ۷۰ میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها برای نوسازی صنعت هوانوردی و ارتقای سیستم‌ها خبر داد و گفت: علاقه‌مندیم امتیازاتی را در بنادر، مناطق آزاد و شهر فرودگاهی امام به اروپایی‌ها بدهیم.

ادامه

حدود ۱۹ میلیون بد‌مسکن در کشور وجود دارد

وزیر راه و شهرسازی می گوید: حدود ۱۹ میلیون بد‌مسکن در کشور وجود دارد؛ از ۵۹ میلیون نفر جمعیت شهری در کشور حدود ۳۵ درصد وضعیت مسکن خوبی ندارند.
وی گفت: ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند، آدم‌ها را نمی‌شود از زمان و مکان گذشته خود جدا کرد و نتیجه جدا کردن انسان‌ها از زمان و مکان گذشته خود حاشیه‌نشینی می‌شود.

ادامه

معاون اول حرف «روحانی» را نقض کرد

رییس‌جمهوری در مجلس ضمن دفاع از گزینه‌ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی نقدهایی را به عملکرد آخوندی وارد کرد که معاون اول رییس‌جمهوری دقیقا اظهاراتی بر خلاف روحانی در وصف عملکرد وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم بیان کرد.

ادامه

وضع مسکن خوب نیست/ ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار خانه خالی در کشور داریم

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان اینکه وضع مسکن قطعا خوب نیست، گفت: حدود ۴۷۰ میلیارد دلار ثروت این مملکت بدون استفاده در خانه‌های خالی و دوم انباشته شده است.

ادامه

رکوردهای آخوندی کامل شد+جدول

بانک مرکزی از سقوط سرمایه‌گذاری خصوصی در بخش مسکن خبر داد؛ این آمار در کنار نزول چهار ساله ارزش افزوده مسکن، به منزله عملکرد عباس آخوندی در وزارت راه و شهرسازی است.

ادامه