پشت‌پرده نوسانات قیمتی محصولات کشاورزی

به گزارش قطب اقتصاد، در هفته‌های اخیر شاهد افزایش قابل توجه قیمت مرغ و پیاز در بازارهای داخلی بوده‌ایم و این وضعیت اعتراض نمایندگان مجلس و رسانه‌ها را به دنبال داشته است به‌گونه‌ای که هفته گذشته، کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با ارسال دو نامه به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور، تذکراتی به آنها در زمینه تنظیم بازار محصولات دامی داده است.

علی اکبری، رئیس این کمیسیون  درباره محتوای این نامه‌ها گفت: «در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی، نسبت به افزایش قیمت مرغ و محصولات پروتئینی در روزها و هفته‌های اخیر تذکر داده شده و خواستار مدیریت این موضوع شده‌ایم. در همین رابطه علاوه‌بر مکاتبه با وزیر جهاد کشاورزی، در نامه‌ای به آقای شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس‌جمهور نسبت به ورود ستاد تنظیم بازار و برخورد تعزیراتی با تولیدکنندگان جوجه یک روزه اعتراض کرده و یادآوری کرده‌ایم که این کار در حال حاضر غیرمعقول است و باعث خسارت به تولیدکننده می‌شود.»  در ادامه این گزارش به بررسی دلایل افزایش قابل توجه قیمت مرغ و پیاز با توجه به اظهارات مسئولان مرتبط می‌پردازیم.

در هفته‌های اخیر قیمت مرغ با افزایش چشمگیری از کیلویی هفت هزار تومان به کیلویی هشت‌هزار و ۳۰۰ تومان در تهران و کیلویی حدود ۹ هزار تومان در برخی استان‌ها مانند آذربایجان شرقی (تبریز) رسید. مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت مرغ در این دوره زمانی از دیدگاه مسئولان مرتبط عبارت است از: الف- گرمای شدید هوا و تلفات مرغداری‌ها و در نتیجه، کاهش میزان تولید مرغ و ب- افزایش قابل توجه قیمت جوجه یک روزه. در ادامه نگاهی به اظهارات مسئولان درباره افزایش قیمت مرغ می‌اندازیم.

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی (گفت‌وگو با «تسنیم» در ۲۶ تیر): «پرورش مرغ در فصل تابستان به دلیل گرمای شدید هوا همواره با مشکلات و تلفات همراه است به این جهت جوجه‌ریزی و بالطبع میزان تولید در این فصل نسبت به دیگر فصول سال روند کاهشی به خود می‌گیرد. با وجود این کاهش تولید را می‌توان ازجمله عوامل رشد قیمتی مرغ در بازار دانست. افزایش بی‌رویه قیمت جوجه یک‌روزه از دیگر دلایل گرانی مرغ در کشور است. نرخ این نهاده از ابتدای سال جاری تاکنون روی ریل افزایشی قرار داشته و خیال پایین آمدن از قطار افزایش قیمت‌ها ندارد.» قیمت جوجه یک‌روزه باید یک هزار و ۵۰۰ تومان باشد و متاسفانه هر قطعه این نهاده تولید طی چندماهه اخیر کمتر از دو هزار و ۴۰۰ تومان نبوده است. افزایش قیمت دیگر نهاده‌های ضروری صنعت طیور مانند «دان» در گرانی مرغ بی‌تاثیر نیست و تعدیل و منطقی کردن قیمت مرغ کاهش هزینه‌های تولید و حمایت جدی از مرغداران را می‌طلبد.»

علیرضا ولی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام (در گفت‌وگو با «صدا و سیما» در ۲۷ تیر): «افزایش دما باعث تلفات در مرغداری‌های پنج استان و گرمای هوا مانع از جابه‌جایی و توزیع به‌موقع گوشت مرغ هم شده و این مسائل سبب افزایش مقطعی گوشت مرغ شده است.»

مهدی یوسف‌خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی (در گفت‌وگو با «ایلنا» در ۲۸ تیر): «گرما، تلفات مرغداری و بالا بودن بهای جوجه یک‌روزه ازجمله دلایل اصلی افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار است. علاوه‌بر بالا رفتن بهای جوجه یک‌روزه، فصل گرما و اختلال در سیستم سرمایشی باعث تلفات و کاهش ۱۰ درصدی میزان تولید مرغ شده است.»

محمد یوسفی، رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی (در گفت‌وگو با «ایسنا» در ۳۰ تیر): «افزایش قیمت گوشت مرغ کیلویی از هفت هزار تا بیش از هشت هزار و ۵۰۰ تومان نشان‌دهنده گرانی گوشت مرغ نیست، بلکه در شرایطی که جوجه یک‌روزه قطعه‌ای دوهزار و ۵۰۰ تومان به مرغداران تحویل داده می‌شود قیمت گوشت مرغ نیز باید کیلویی هشت هزار تا هشت‌هزار و ۵۰۰ تومان باشد تا آنکه مرغداران زیان نکنند. یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ، گران شدن محصولات پروتئینی جایگزین مانند گوشت قرمز و لبنیات است. وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قیمت منطقی برای هر قطعه جوجه یک‌روزه را نهایتا هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند که البته وزارت جهاد کشاورزی این قیمت را هزار و ۲۲۰ تومان می‌داند اما مرغداران هر قطعه جوجه یک‌روزه را دو هزار و ۲۵۰۰ تومان از تولیدکنندگان آن خریداری می‌کنند که البته با توجه به نداشتن مدرک و فاکتور فروش نمی‌توانند آن را ثابت کنند. دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و تعزیرات حکومتی نیز به‌دنبال اسنادی برای یافتن علت این گرانی و برخورد با عوامل آن هستند اما آنها نیز مانند مرغداران هنوز به اسناد قابل اعتنایی دست پیدا نکرده‌اند.»

قیمت پیاز هم در هفته‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است، به‌گونه‌ای که قیمت هر کیلو پیاز که سال گذشته تا ۴۰۰ تومان کاهش یافته بود و در بهار امسال نیز بین یک تا دو هزار تومان به فروش می‌رسید، اواخر تیر به چهار تا پنج هزار تومان رسید. مهم‌ترین دلایل این  افزایش قیمت از دیدگاه مسئولان مرتبط عبارت است از: الف- کاهش تولید پیاز و عرضه اندک آن به دلیل سرمازدگی اواخر سال گذشته، ب-کاهش سطح زیر کشت پیاز به دلیل بی‌توجهی به الگوی کشت و همچنین توقف خرید تضمینی این محصول توسط دولت از سال گذشته.  در ادامه نگاهی به اظهارات مسئولان درباره افزایش قیمت پیاز می‌اندازیم.

حسین اصغری، مدیرکل دفتر محصولات علوفه‌ای و جالیزی معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی (در گفت‌وگو با «ایرنا» در ۱۷ تیر): «پیش از این منتظر عرضه پیاز اصفهان در حجم گسترده بودیم که طبق بررسی‌های کارشناسان به علت سرمازدگی اواخر سال گذشته هنوز این محصول مناسب عرضه به بازار نیست، بنابراین با تاخیر به بازار عرضه می‌شود. در حال حاضر این محصول به شکل اندک به بازار تزریق می‌شود و عرضه پایین محصول در بازار نمی‌تواند قیمت پیاز را منطقی کند، بنابراین در انتظار ورود حجم گسترده پیاز از اصفهان هستیم. تولید محصولات کشاورزی تابع اقلیم است و فصل سرد تولید این محصول در نواحی گرم چون جیرفت، کازرون و دزفول انجام می‌شود. جیرفت تامین‌کننده پیاز اواخر زمستان تا بهار است و ذخایر محصول این استان تا جایی که محصول پیاز استان‌های خوزستان و فارس به بازار عرضه شود و این ذخیره به ما کمک می‌کند تا بازار معتدل بماند. سال گذشته بر اثر بارندگی‌های شدیدی که ما انتهای سال در جیرفت داشتیم محصول ما از بین رفت و فقط توانستیم بازار همان فصل را تامین کنیم و ذخیره‌ای برای ما باقی نماند.»

علی قربانی، نایب‌رئیس اتحادیه بارفروشان میوه و تره‌بار (در گفت‌وگو با «صدا و سیما» در ۲۰ تیر): «دولت خرید تضمینی پیاز را چند سال انجام نداده است و تعطیل شدن این رویه از سال گذشته تاکنون سبب کاهش سطح زیر کشت و کاهش تولید پیاز شده است. بروز سیل در بندرعباس و جیرفت از دیگر دلایل کاهش تولید است و این اتفاق نیمی از محصولات پیاز را در این منطقه از بین برده است. سرمازدگی محصولات اصفهان و دزفول نیز کاهش عرضه پیاز را به همراه داشته است، در حالی که محصولات این استان‌ها هم‌اکنون باید در بازار عرضه می‌شد. این مشکل با ورود محصولات دیگر استان‌ها در ۲۰ تا ۲۵ روز آینده بر طرف خواهد شد.»

مجتبی شادلو، رئیس اتحادیه باغداران استان تهران (در گفت‌وگو با «باشگاه خبرنگاران جوان» در ۲۶ تیر): «شاه‌کلید تولیدات کشاورزی بحث الگوی کشت است که این امر تاکنون به سبب عدم تامین اعتبارات و بودجه‌های لازم اجرا نشده است. طی سه سال اخیر در بسیاری از مواقع به سبب نبود بازار، پیاز از روی زمین جمع‌آوری نمی‌شد و درنهایت امسال رغبتی از سوی کشاورزان برای کاشت پیاز وجود نداشت. با توجه به هزینه‌های بالای تولید در برخی مواقع، برداشت محصول برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد و درنهایت این امر نوسانات قیمت را به همراه دارد.»

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی (در حاشیه جلسه هیات دولت در ۲۸ تیر): اکنون پیاز تابستانه به دلیل عرضه دیرهنگام برخی مناطق با مشکل مواجه شده است. در بخش کشاورزی گاهی اوقات به خاطر سرمای زودرس یا گرما ممکن است محصول یک منطقه ۱۰ روز زودتر یا دیرتر وارد بازار شود که این فاصله زمانی می‌تواند تنظیم بازار را تحت تاثیر قرار دهد.»

منبع: مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.