درباره ما

نیاز امروز جوامع بشری به اطلاعات و اخبار لحظه‌ای موجب بوجود آمدن عرصه‌های مختلف اطلاع‌رسانی، رسانه‌های‌دیداری، شنیداری، مجازی و … شده‌است و به‌دلیل حجم گسترده تبادل اطلاعات شاهد تولد همه‌روزه نشریات نوپا، پایگاه های اطلاع رسانی و شبکه‌های اجتماعی مختلف هستیم.

باید اذعان داشت: رسانه­ ها نقش بی­ همتایی در شکل ­گیری و جهت دهی افکار عمومی دارند؛ نقش رسانه­ ها در عرصه اقتصاد، بیش از سایر حوزه­ ها اهمیت دارد چرا که مسائل اقتصادی با زندگی روزمره مردم و عملکرد جاری و آینده بنگاه­های تولیدی، صنعتی و خدماتی عجین شده است از این رو تنویر افکار عمومی در حوزه­ های اقتصادی بسیار پراهمیت­ ارزیابی می شود.

جامعه خبری «قطب اقتصاد» پنجره ای روبه سپهر «اقتصاد» با رویکرد ارایه گزارش ­های تحلیلی – خبری و اطلاع ­رسانی در حوزه مسایل مختلف اقتصادی گشوده و مسیر حرکت خود را در جهت آگاهی­ بخشی جامعه متمرکز ساخته است.

یکی از مهم­ترین اقدامات انجام شده در این زمینه، تمرکز «قطب اقتصاد» بر بخش­ تاثیرگذار اقتصادی کشور “نظام بانکی” است.

البته تیم «قطب اقتصاد» که به عنوان مجموعه ای غیردولتی فعالیت خود را در جغرافیای رسانه ای آغاز کرده اند براین باور و عقیده هستند تمرکز بر حوزه اقتصاد دلیل بر عبور از حوزه های دیگر خبری نیست براین اساس در گروه «سیاست» مهمترین اخبار و رویدادهای سیاسی نیز باز نشر داده می شود.

جامعه خبری «قطب اقتصاد»، در راستای دستیابی به رسالت و اهداف خود از اساتید دانشگاه، نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی و کارشناسان حوزه های مختلف اقتصادی، جهت تدوین گزارش­های تحلیلی و ارایه به مخاطبان بهره می­ گیرد.

شورای سیاستگذاری «قطب اقتصاد»

سردبیر: بهمن ذوالفقاری